Důležitým dílem v srdci moderního motoru jsou ozubené řemeny, které slouží v rozvodovém mechanizmu k pohonu vačkového hřídele. Tyto řemeny musí splňovat řadu parametrů, mezi které patří např. minimální prodloužení řemene při dlouhodobém zatížení, bezúdržbový provoz a bezchybná funkce po celou dobu své životnosti. Součástí rozvodového mechanismu jsou tzv.  napínací kladky,  které mají za úkol správné napnutí ozubeného řemene.
Ozubené řemeny a napínací kladky hrají v konstrukci motoru velmi důležitou roli, neboť na jejich životnosti závisí i životnost celého agregátu.
Původ těchto dílů není dobré opomíjet, a proto lze majitelům vozů ŠKODA doporučit ŠKODA Originální díly, díky nimž mohou mít dobrý pocit z toho, že pro svůj vůz udělali maximum. Při případném prasknutí, prodloužení či jiném poškození ozubeného řemene nebo napínací kladky může dojít k neřízenému pohybu pístů a ventilů, a tím k jejich vzájemnému střetu. Důsledkem mohou být nevratné škody na dílech motoru, jehož oprava pak bývá velmi nákladná.
Kvalita ozubeného řemene a napínací kladky je proto nesmírně důležitá pro dlouhou životnost motoru a bezpečný provoz. Ozubené řemeny můžete zakoupit v různé kvalitě a za různou cenu. ŠKODA Originální řemeny a kladky Vám však zajistí spolehlivý a bezpečný běh motoru po celou dobu jejich životnosti. Zaručená vysoká kvalita použitých materiálů a přesného výrobního postupu umožnily prodloužení intervalu výměny ozubeného řemene např. u vozu Fabia s motorem 1,9 TDI PD/ 74 kW z 90 000 km až na 120 000 km. ŠKODA Originální řemeny a kladky se nyní dodávají v cenově výhodných sadách obsahujících ozubený řemen, napínací kladky a vodicí válečky.
Při předepsané výměně tak budou nahrazeny všechny stanovené součásti motoru kvalitními ŠKODA Originálními díly. Získáte tak kvalitu a ještě ušetříte!

Nezapomeňte se podívat na náš Kalkulátor cen oprav, budete velmi mile překvapeni zajímavou cenou v porovnání s neautorizovanými servisy.