Stává se, že vadná zapalovací svíčka nezažehne palivovou směs ve válci, motor pak má nepravidelný chod a sníží se jeho výkon. Nezažehnuté palivo nakonec skončí v katalyzátoru, který může nenávratně poškodit. Proto je třeba dodržovat výměnný interval zapalovacíh i žhavících svíček. Zároveň je vhodné výměnu svěřit odborníkům u autorizovaných servisních partnerů ŠKODA, kteří vám zaručí správnou montáž, utahovací momenty a výměnné intervaly.
Kvalita a konstrukce zapalovacích svíček určuje výkon motoru a jeho spolehlivost. Správně navržená zapalovací svíčka pozitivně ovlivňuje spalovací proces zážehového motoru a tím i objem škodlivin v emisích. Zapalovací svíčka má dále vliv na nastartování motoru, na jeho výkon a životnost, ale také na spotřebu paliva a složení výfukových plynů.
Motory nejnovější generace jsou ve vozech ŠKODA osazeny zapalovacími svíčkami typu Longlife. Speciální materiály a špičkové technologie použité při jejich výrobě zaručují lepší práci zapalovací svíčky a tím i posunutí výměnného intervalu u modelu Octavia RS až na 90 000 km. Kvalita a konstrukce zapalovacích svíček určuje výkon motoru a jeho spolehlivost.

Nezapomeňte se podívat na náš Kalkulátor cen oprav, budete velmi mile překvapeni zajímavou cenou v porovnání s neautorizovanými servisy.