Výkon motoru, sílu brzd a pokyny volantu sice na vozovku přenášejí kola, ale právě tlumiče pérování zaručují, že tato kola budou s vozovkou vždy v kontaktu. Tlumiče pérování tak představují jeden ze základních pilířů bezpečné, hospodárné a pohodlné jízdy každého motorového vozidla.
Bezpečné proto, že výrazně ovlivňují jízdní vlastnosti vozdila. Nižší účinnost tlumičů značně zhoršuje zejména „sezení“ automobilu v zatáčkách a prodlužuje jeho brzdnou dráhu.
Hospodárné proto, že tlumiče se zhoršenou účinností nejvíce ovlivňují opotřebení pneumatik. Při špatném tlumení se navíc mechanicky opotřebovávají další díly vozidla, které si pak žádají nákladné opravy.
Pohodlné proto, že zejména na vozovkách s horším povrchem se nejvíce projeví kvalita a přesnost tlumení. Jízdní komfort patří mezi nejdůležitější požadavky kladené na moderní vozidlo.
ŠKODA Originální tlumiče přispívají k bezpečnosti jízdy díky přesnému sladění použitých pružin s hmotností vozu.
Při jízdě na mokré vozovce snižují kvalitní originální tlumiče možnost vzniku tzv. aquaplaningu. Mají také nezanedbatelný vliv na brzdnou dráhu, opotřebení pneumatik a namáhání karoserie a podvozkových dílů. Jejich konstrukce, vysoká kvalita a jistota optimální funkce výrazně přispívají k výborným jízdním vlastnostem na suché i mokré vozovce, podílejí se na dobré přilnavosti hlavně v zatáčkách a tudíž i na jízdním komfortu a celkovém pohodlí vůbec.
Výměna tlumičů pérování se provádí na základě výsledků odborné diagnostiky, tedy až v okamžiku, kdy je skutečně potřeba.

Nezapomeňte se podívat na náš Kalkulátor cen oprav, budete velmi mile překvapeni zajímavou cenou v porovnání s neautorizovanými servisy.