brzdové destičkyŠKODA Economy díly

Jedná se o novou skupinu produktů určených pro vozy starší pěti let. Tyto díly mají za úkol oslovit zákazníky, kteří jsou citliví na cenu. Výroba těchto dílů vychází z know how koncernu Volkswagen, podle zadání vývoje vozu. Při výrobě Economy dílů jsou upravovány sériové specifikace podle hodnoty staršího vozu. Zároveň mají upraveny konstrukční vlastnosti, používají specifické materiály a jsou vyráběny v omezeném sortimentu. Potřebný sortiment je postupně rozšiřován a zaměřuje se na díly sloužící pro údržbu vozu a rychle se opotřebovávající díly. Dvouletá zákonná záruka je stejná jako u ŠKODA originálních dílů. Sortiment ŠKODA Economy dílů má řadu předností. Mezi hlavní patří zajištění maximální kvality díky posériové výrobě dle koncernového systému zabezpečení kvality. Kvalita sériové výroby je v tomto případě modifikována s ohledem na věk a hodnotu vozidla. ŠKODA Economy díly se rovněž dodávají prostřednictvím exkluzivních odbytových kanálů. Při jejich použití pro opravu staršího vozu je zohledněn poměr mezi cenou opravy a zůstatkovou hodnotou vozidla.

akumulátorVlastnosti sortimentu

Výroba probíhá podle specifického vývojového procesu koncernu Volkswagen. Samozřejmostí je zachování dvouleté záruční lhůty. ŠKODA Economy díly se nepoužívají při záručních opravách, kulanci ani při svolávacích akcí u nových vozů. Sortiment ŠKODA Economy dílů je zaměřen na díly, které podléhají opotřebení a používají se pro údržbu vozidla.

Proces vývoje a uvolňování dílu

Kvalita ŠKODA Economy dílů splňuje stejně vysoké nároky jako kvalita ŠKODA originálních dílů. Tuto kvalitu zajišťuje deklarace managementu jakosti, která splňuje speciální požadavky pro vývoj a uvolňování ŠKODA Economy dílů.

Konstrukční vlastnosti

ŠKODA Economy díly mají změněné některé konstrukční vlastnosti. Například autobaterie má oproti originálnímu dílu snížený podíl olova. Z hlediska kvality jsou však lepší než konkurenční výrobky. Upraveny mohou být také použité materiály. Výfukové potrubí například používá ocelový plech s žárově pokoveným hliníkem místo ušlechtilé nerezové oceli. Stále se ovšem jedná o vyšší kvalitu než u konkurence. V některých případech dochází ke snížení rozmanitosti variant. Například výfukový systém používá tlumiče s univerzálním kruhovým průřezem, díky čemuž jsou použitelné v různých modelech. Všechna tato opatření přinášejí cenovou výhodu ve srovnání s originálními díly. Oproti konkurenčním produktům ovšem stále zůstává zachována výrazně vyšší kvalita.

originalni-vs-economy-dily     economy-dily