brzdové destičkyVlastnosti sortimentu originálních brzdových destiček

Sortiment zahrnuje brzdové destičky pro přední nebo zadní nápravu. Jsou dimenzovány specificky podle jednotlivých modelů, individuálně podle výkonu motoru, hmotnosti vozidla a jeho maximální rychlosti. Sortiment obsahuje rovněž brzdové obložení pro bubnové brzdy zadní nápravy.

Konstrukční vlastnosti
Brzdové třecí segmenty se skládají z nosné destičky s pružinovým systémem. Brzdná látka je vyrobena z různých surovin, ze speciálně sestavované směsi. Mezi specifické přednosti produktu patří vlastnosti upravené podle brzdového kotouče. Životnost dvou brzdových třecích segmentů zpravidla odpovídá životnosti jednoho brzdového kotouče. Komfort brzdění je optimalizován podle jednotlivých modelů vozu. Během vývoje proběhly náročné provozní zkoušky dlouhé mnoho milionů kilometrů za všech povětrnostních podmínek, čímž je ověřena dlouhá životnost. Optimální brzdné vlastnosti jsou zaručeny parametry specifickými pro jednotlivé typy a modely vozů. Zaručen je rovněž neměnný tlak na pedál po každém brzdění.

Vlastnosti sortimentu ŠKODA Economy brzdových destiček

Sortiment zahrnuje dvoje různé ŠKODA Economy brzdové destičky pro přední nápravu a troje různé ŠKODA Economy brzdové destičky pro zadní nápravu. Těchto pět brzdových destiček nahrazuje 18 velmi poptávaných originálních dílů.

Konstrukční vlastnosti
Brzdové třecí segmenty se skládají z kovové nosné destičky s pružinovým systémem. Složení destiček je propracované a moderní. Životnost brzdových destiček odpovídá zůstatkové hodnotě vozidla a je ve srovnání s originálními díly tedy mírně zkrácená. Sjednocení specifikací a požadavků přináší značné snížení rozmanitosti variant a tedy snížení nákladů. Výsledné kompromisy brzdného účinku jsou pouze drobné. Náročné zkoušky ŠKODA Economy brzdových destiček v provozu navazují na sériový vývoj, díky čemuž lze snížit rozsah zkoušek. Kvalita ŠKODA je ovšem zachována. Brzdné vlastnosti se oproti originálním dílům nemění, řidič má obvyklý komfort brzdění.